Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Za duży brzuszek: jak się go pozbyć?

Witam. Mam 28 lat, 184 cm,  pas 99 cm, waga 84 kg. Zawsze byłem szczupłej budowy. Niestety przez ostatnie półtora roku trochę przytyłem w pasie. Jak najlepiej go zgubić? Czy jazda no rowerze po około 5 kilometrów po lesie i kolejne 5 kilometrów po terenie w miarę płaskim co drugi dzień + abs lub zwykłe brzuszki wystarczy?
28 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Witam.

Niekiedy wystarczy wyeliminować parę błędów żywieniowych, aby masa ciała zaczęła spadać. Przede wszystkim zacznij zdrowo się odżywiać, ale nie stosuj żadnych popularnych diet. Zapoznaj się z zasadami zdrowego odżywiania, które znajdziesz  w artykule artykuł www. abcodchudzanie. pl/buduj-dobre-nawyki
Dodatkowo musisz zdawać sobie sprawę z tego, iż utrata tkanki tłuszczowej to proces długotrwały, wymaga czasu i poświęceń, zatem nie trać motywacji, ale dąż do wyznaczonego celu.
Pamiętaj również o regularnej aktywności fizycznej. Powinieneś zacząć wykonywać ćwiczenia według planu: 15 minut ćwiczeń siłowych (brzuszki, pompki i inne z naszej strony www. abccwiczenia. pl ), a po tym czasie przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.
Mięsnie będą widoczne wtedy, kiedy nie będzie ich pokrywała gruba warstwa tkanki tłuszczowej, co osiągniesz łącząc ćwiczenia z prawidłowym odżywianiem.

Pozdrawiam.  

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy