Jak pozbyć się nadmiernego pocenia się stóp?

Witam, bez owijania w bawełnę. Od kilku dni moje stopy bardzo silnie się pocą. Nie ważne co bym robił, skarpety szybko stają się mokre, nawet gdy chodzę po mieszkaniu tylko w nich. Do tego dochodzi bardzo przykry zapach, który jest tak silny, że potrafi się roztoczyć po całym pomieszczeniu. Proszę o pomoc, nie wiem czy to nie grzybica i jak sobie z tym poradzić. Ten przykry zapach jest nie do zniesienia, wstydzę się iść do pracy.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować tzw. pocenie się nadmierne.
Jeśli występują zmiany skórne w obrębie stóp to należy sytuację różnicować z grzybicą.

W przypadku pocenia się nadmiernego można stosować preparaty miejscowe takie jak zasypki i pudry a także leczenie ogólnoustrojowe szczególnie, jeśli pocenie się koreluje z emocjami (dosyć częsta przyczyna nadmiernego pocenia się). Preparaty miejscowe mogą zawierać w swoim składzie chlorek glinu, kwas borowy, lub inne sole metali. Proponuję zasięgnąć opinii farmaceuty.

Jeśli takie leczenie miejscowe nie przyniesie efektów problem należy skonsultować z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl