Jak pozbyć się obfitych miesiączek?

Mam 24 lata, od dwóch lat jestem mężatką, nie mamy jeszcze dzieci. Nie biorę żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Mam duży problem ze zbyt obfitymi miesiączkami, które trwają przeciętnie po 6 dni. Bardzo przeszkadza mi to w pracy, którą wykonuję, gdyż muszę w niej nosić biały kombinezon i boję się, że może przesiąknąć.
Co można zrobić, aby ten okres zmniejszyć?

Dzień dobry!

Po pierwsze trzeba wykluczyć nieprawidłowości w macicy, np. mięśniaki macicy, które predysponują do obfitych miesiączek. Jeśli nie będzie ewidentnej przyczyny, obfite miesiączkowanie można zmniejszyć lekami przyjmowanymi w drugiej fazie cyklu.

Z poważaniem