Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pozbyć się pryszczy?

witam:) jak mogę pozbyć się pryszczy? walcze z tym już dłuższy czas, mam skłonności do wyskiania ich.. i dzieki temu powstają jeszcze większe ilości:( zazwyczaj gdy przychodzi zima mam ich więcej..występują mi najwiecej na skroniach, na szyi. Myje codziennie żelami oczyszczającymi, mydłem siarkowym, robię maseczki drożdżowe. Wysuszam skóre jak tylko mogę, ale nic to nie daje.. Dermatolog przepisała mi niezbyt skuteczne maści. Jak mogę to leczyć? jakieś żele skuteczne? tabletki? bez recepty.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Szanowna Pani.
Trądzik to choroba przewlekła, wywoływana różnymi czynnikami. Jeżeli nie pomaga leczenie zewnętrzne, nalezy rozwazyć włączenie antybiotyku lub leczenia izotretynoiną.
Możliwe jest także wczesniej wykonanie serii peelingów lekarskich.
Sama powinna Pani włączyć suplementację bakteriami fizjologicznymi, polecam Sanprobi IBS. Wpływa to na ustabilizowanie flory bakteryjnej jelit i na poprawę wchłaniania w jelitach.
Zapraszam na konsultację w celu zaplanowania leczenia.
Ewa Rybicka

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0

Wysuszanie skóry nie pomoże na problem trądziku, proszę odstawić mydło
i proszę skorzystać z konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy