Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak skutecznie pozbyć się trądziku?

Witam mam 13 lat i od 2 lat na mojej twarzy pojawił się trądzik.Co zrobić by się go pozbyć?Czy są jakieś maseczki i kremy,które nie kosztują zbyt dużo,a są skuteczne i nie zostawiają żadnych śladów po trądziku?Chciałabym,by trądzik zniknął jak najszybciej.Pozdrawiam i z góry dziękuję!

13 LAT ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Witam,

Trądzik jest chorobą, którą należy leczyć. Nie pomogą więc same kremy i maseczki.

Najlepiej gdybyś udała się do dermatologa. On , po rozmowie z Tobą i obejrzeniu zmian na skórze, dobierze odpowiednie leczenie oraz doradzi pielęgnację. Te dwa bardzo ważne elementy muszą współistnieć ze sobą dla najlepszego efektu.

Przygotuj się na dłuższą batalię, gdyż taka jest specyfika choroby. Niech nie zrazi Cię nawet początkowe pogorszenie stanu skóry, tak bywa niejednokrotnie. Jednak cierpliwość powinna zostać wynagrodzona.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy