Jak pozbyć się trądziku na czole?

Witam. Mam trądzik na czole od 2 lat i nie schodzi... Raz jest go więcej  a raz mniej... Smarowałem to różnymi maściami i brałem tabletki, lecz nic nie pomagało :/ Czy wie ktoś, jak tego się pozbyć?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Trądzik - podstawowe informacje

Witam!

W tej sytuacji doradzam wizyte u dermatologa, który po zebraniu dokładnego wywiadu, m.in. dotyczącego stosowanego już leczenia oraz dokładnej ocenie charakteru i nasilenia zmian, dobierze odpowiednią kurację oraz doradzi, jak pielęgnować cerę. Warto pamietać, że właściwa pielęgnacja jest punktem wyjścia i podstawą powodzenia leczenia.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty