Jak pozbyć się swędzenia ust?

Od ok. miesiąca strasznie swędzi mnie skóra dookoła ust i same wargi, przez noc robi się taka skorupa pod ustami, przez dzień je smaruje, ale wtedy są jakby wilgotne i swędzą. Dodam, że cierpię na atopowe zapalenie skóry, nie wiem czy to ma jakiś związek?

ponad rok temu

Witam serdecznie!

W przypadku atopowego zapalenia skóry w wyniku nieprawidłowej reakcji immunologicznej dochodzi do zmian skórnych. Nie można wykluczyć, że zmiany które obecnie się pojawiają nie są przejawem alergii. Warto zwrócić uwagę w jakich sytuacjach zmiany się nasilają - najczęstszą przyczyną reakcji alergicznych o takim umiejscowieniu są kosmetyki - puder, podkład, barwniki zawarte w szminkach, błyszczykach, kosmetyki do demakijażu. Proszę się zastanowić czy w ostatnim czasie nie wprowadziła Pani nowego produktu. Jeżeli tak warto na próbę z niego zrezygnować.

Jeżeli zmiany nie ustąpią, a dolegliwości nadal będą dokuczliwe warto rozważyć wizytę u alergologa.

Pozdrawiam