Jak pozbyć się szczękościsku?

Jak pozbyc się szczękościsku? Jest to na pewno spowodowane czynnikami na tle nerwowym. Mało się uśmiecham bo boje się pokazac zębów. Czy to jest jakaś fobia? Problemy się zaczęły od utraty kawałka zęba, doklejenie-nie pomogło.

Warto zająć się kontrolą nastroju i napięcia mięśni!
Regularny sport, relaks, rozmowa z bliskimi i życzliwymi osobami, powinny pomóc!
Okresowo pomocne leki.
Czy dentysta wyleczył zęby? Regularne mycie, płukanie.

Diagnostyka jest czasochłonna (psycholog, psychiatra, ew. neurolog). By nie uszkadzać w międzyczasie szkliwa-proponuję udać się do stomatologa-szyna ochronna na noc. .