Co mogę zrobić z tym bruksizmem?

Dzień dobry, od kilku lat borykam się z problemem bruksizmu. Zaciskam zęby szczególnie w nocy. Rano budzę się z okropnym bólem i czasami mam problem z otwarciem szczęki szeroko. Do tej pory lekarz dentysta radził mi noszenie szyny relaksacyjnej do spania. Używałam tego pół roku ale moje zęby się przesunęły i szyna ociera mi dziąsła i przestała dobrze dolegać. Zdarzało się również, że wypluwałam ją podczas snu. Teraz próbowałam leczyć to farmakologicznie, ponieważ lekarz internista podejrzewał, że jest to problem na tle nerwowym. Brałam Hydroksyzynę, owszem pomagało to się uspokoić i wyspać ale ból nadal jest. Co w takiej sytuacji zrobić? Czy może być to jakaś wada szczęki i zgryzu? Co jeśli stomatolog nie umie pomóc? Dodam, że mam wszystkie zęby zdrowe. Czy na szczękościsk ma wpływ to, że jeszcze nie wyszły mi ósemki?

Na pierwszy ogień radzę skonsultować się z fizjoterapeutą specjalizującym się w technice P-DTR w celu ustalenia przyczyn takich objawów. W Warszawie może to być np Paulina Sobczak z Fizjo4life. Pozdrawiam serdecznie