Czy mogę mieć nakładkę na zęby?

Nosiłam 2 lata górny aparat ortodontyczny. Zdjęto mi go prawie dwa lata temu, po czym przez jakiś czas nosiłam przezroczystą plastikową nakładkę hamującą retencję. Jednak po jakimś czasie przestałam ją nosić i nie mogłam dotrzeć na wizyty kontrolne. Widzę, że zęby bardzo delikatnie wróciły na miejsca. Czy powinnam wrócić do noszenia nakładki, czy minęło zbyt dużo czasu? Czuję mocny nacisk, gdy ją założę (nie docisnęłam jej do końca), jednak nie jest nie do wytrzymania. Cierpię na bruksizm i wydaje mi się że naprawa zgryzu może naprawić ten problem, stąd chęć powrotu do nakładki.

Dobrze byłoby sprawdzić i wyleczyć przyczyny bruksizmu. Radzę skonsultować się z fizjoterapeutą specjalizującym się w technice P-DTR w celu ustalenia przyczyn takich objawów. Najbliższym Pani jest Paulina Sobczak z Fizjo4life. Co do noszenia nakładki - można zmniejszyć początkowy dyskomfort nagrzewając policzki np termoforem lub lampą na podczerwień, suplementacją Wit D3, minerałami. Radzę delikatnie pulsacyjnie naciskać nakładkę zębami. Pozdrawiam