Po pierwsze stosować trenining autogenny, szczególnie przed spaniem. Ortodenta (?) z pewnością przepisze Pani specjalną wkładkę z silikonu na noc ale także wtedy trzeba stosować ówiczenia obniżajęce poziom stresu. Ale już teraz powinna sobie Pani zrobić termin u psychoterapeuty, który ma doświedczenia w pracy z tą problematykę. Leczenie framakologiczne (leki miorelaksujące) jest jeszcze w powijakach.
Abstrahując od powyższego może Pani zamówić u mnie specjalny program mp3 obniżajęcy napięcie mięśni w rejonie szczęk.
Przygotowanie programu dla Pani wraz z wysyłką trwa około 10 dni,
a koszty wynoszą 150 zł.

Pozdrawiam
Krzysztof Dudzinski

0

Na pewno pierwsze co należy zrobić to rozpoznać przyczynę bruksizmu. Takie mimowolne zaciskanie lub zgrzytanie zębami najczęściej jest spowodowane stresem, nerwicami, ale również wadami zgryzu, zmianami w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych.
Leczenie bruksizmu to leczenie wielospecjalistyczne. Lekarz dentysta może wykonać szynę relaksacyjną, którą zakłada się w nocy i w miarę możliwości w dzień. Ortodonta zajmie się leczeniem wady zgryzu. Często zalecane są też ćwiczenia i masaże relaksujące mięśnie żucia i twarzy.
Jednak tutaj najbardziej istotne wydaje się ograniczenie stresu, zmiana trybu życia. Zioła niestety poza działaniem uspokajającym mało pomogą.
Pozdrawiam

0

Najważniejsze jest zdiagnozowanie przyczyny zgrzytania zębami. Jeśli w Pani przypadku jest to wada zgryzu, leczenie ortodontyczne pomoże pozbyć się dolegliwości. Nieprawidłowe ułożenie zębów powoduje, że nie kontaktują się one prawidłowo, następuje patologiczne zwarcie zębów i ścieranie ich szkliwa. Czekając na wizytę u ortodonty, objawowo można stosować tzw. szynę relaksacyjną. Szynę przygotowuje na wymiar protetyk dentystyczny i pełni ona rolę ochraniacza, który zakładamy na zęby na noc, a także w razie potrzeby w ciągu dnia. Szyna hamuje nadaktywność mięśni i chroni zęby przed ścieraniem. Dodatkowo należy ograniczyć stres, ponieważ może nasilać zgrzytanie zębami. Warto uprawiać sport, np. jogę, dużo spacerować, stosować techniki relaksacyjne np. medytację, wysypiać się, ograniczyć kawę, napoje alkoholowe – picie ziół np. melisy czy rumianku wskazane. Unikajmy czynności, w których bez potrzeby będziemy zaciskać zęby np. gryzienie ołówka, paznokci czy żucia gumy. Mięśnie żwaczy nie powinny zbyt wiele pracować za dnia i pozostać rozluźnione.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty