Jak pozbyć się takich uciążliwych objawów?

Witam. Od pewnego czasu mam niepokojące objawy które są bardzo uciążliwe w codziennym życiu. Dyskomfort w okolicy szyi mam na myśli odruch wymiotny bez żadnej przyczyny, wystarczy że dotknę palcem szyi i automatycznie to się dzieje. Nie mogę nosić szalika itp koszuli nawet nie dopnę pod szyją bo od razu mam odruch wymiotny. Jakiś czas temu stwierdzono u mnie minimalną niedoczynność tarczycy na tyle że nie wymagała leczenia. Oprócz tego pojawiły się czerwone suche plamy na twarzy okolicy skroni i na skórze głowy. I nie wiem czy to może mieć jakieś powiązanie z tarczycą i zgłosić się do endykrynologa czy do laryngologa ? Ostatnio jestem trochę nerwowy i doszło brak apetytu

Opisane przez Pana objawy nie wydają się mieć żadnego związku z niedoczynnością tarczycy. Proponuję wstępnie udać się do internisty, który będzie w stanie pokierować Pana dalej do odpowiednich specjalistów, a być może samodzielnie zaproponować rozwiązanie.