Jak pozbyć się trądziku w wieku 25 lat???

Witam, mam 25 lat i trądzik od jakiś 10 lat. Imałam się wszystkiego. "Zaliczyłam" już dużą liczbę wizyt u dermatologów. Brałam antybiotyki. Pomagały w trakcie brania. Tuż po kuracji trądzik wracał. Następnie brałam tabletki hormonalne i również efekt utrzymywal się do zakończenia kuracji. Teraz nie chcę już brać hormonów, bo w niedalekiej przyszłości planuję dziecko. Mój trądzik to podobno kwestia hormonów (mam na twarzy guzy). Podobno mój problem się skończy wraz z urodzeniem pierwszego dziecka. Czy to prawda? Czym można zastąpić kurację hormonalną? Czy zabiegi kosmetyczne mogą pomóc (mikrodermabrazja, kawitacja itp.)?

Witam!

Najskuteczniejszą terapią jest leczenie przyczynowe. Jeśli podejrzewa się u Pani zaburzenia hormonalne, wskazana jest wizyta u ginekologa endokrynologa lub endokrynologa, który zleci badania hormonalne. Warto je wykonać również w świetle Pani planów dotyczących zajścia w ciążą, gdyż zaburzenia te mogą mieć na to istotny wpływ negatywny.

Zabiegi medycyny estetycznej mogą poprawić stan skóry, jednak ich działanie jest jedynie wspomagające - bez odpowiedniego leczenia problem powróci.

Pozdrawiam

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź

dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak

najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest

zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę

odpowiednio dobranymi do stanu skóry.

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz

odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do

smarowania na skórę.

Same zabiegi kosmetyczne nie wyleczą trądziku, pomogą na krótką chwilę.