Jak pozbyć się uporczywych zmian skórnych?

Dzień dobry. Mój problem dziwny może jest, bo kto w wieku 52 lat ma nadal trądzik. Otóż ja męczę się z nim od 30 lat i żaden dermatolog mi nie pomógł, diety itd. Jak trądzik był tak jest, ale teraz jeszcze sucha skóra do tego dochodzi. Ostatnio na uporczywe owrzodzenie, które mam od 2 lat w okolicach pachy, która jest pozbawiona węzłów chłonnych po przebytym raku piersi. Tam zaczęłam na to owrzodzenie stosować Bepanthen i on mi pomógł. Żadne kremy z antybiotykiem, czy ze srebrem nie pomagały. Zatem po nitce do kłębka zainteresowałam się składem Bepanthenu i doczytałam o witaminie B5 i leczeniu nią trądziku w połączeniu z L-karnityną. Proszę o radę w tej kwestii co mam robić?...czy taka kuracja ma sens?...jakie stosować kosmetyki. Nie wiem już u kogo szukać ratunku. Choroba ta nie jest rzecz jasna śmiertelna, ale jest dokuczliwa...30 lat to zdecydowanie za dużo na męczenie się z uporczywymi wypryskami na prawie całym ciele. Alicja

Witam,

Pielęgnacja codzienna i dokładne oczyszczanie skory jest bardzo ważne. Proponuje spróbować używać żele do mycia i toniki z kwasem azelainowym . Ciezko dokładnie ocenić co powinna Pani zrobić skoro przez 30 lat były stosowane różne metody. Najlepiej byłoby udać się do kosmetologa zajmującego się trądzikiem , a najlepiej współpracującym z lekarzem dermatologiem, takie holistyczne podejście tych dwóch specjalistów często przynosi zadowalające efekty.