Jak pozbyć się uzależnienia od żucia gum i masturbacji?

Jak pozbyć się swoich uzależnień od żucia gum i masturbacji? nie mam kobiety dlatego się masturbuję dosyć często, bo nie radzę sobie nigdy jej nie miałem a mam 24 lata,zniszczono mi życie, gnębiono i poniżano, moja wina też jest bo nie byłem asertywnym,obecnie jestem bez pracy od około roku i to mnie dobija w domu jest nerwowa atmosfera,częste kłótnie i narzekanie,a ja sobie z tym nie radzę,byłem u dwóch psychologów i mi nie pomogli,możecie Państwo mi kogoś polecić w ramach NFZ?.

Polecam psychoterapie grupowa. Można z niej skorzystać w ramach NFZ na dziennych oddziałach psychiatrycznych. Warto rozejrzeć się, gdzie w Pana okolicy znajdują się takie placówki, zapisać na konsultacje i kwalifikację oraz rozpocząć leczenie.