Jak pozbyć się widocznej żyły na nodze?

Mam 36 lat. Odkąd pamiętam zawsze pod prawym kolanem miałam dość widoczną grubą żyłę lecz od jakiś 10 lat zaczęły pojawiać na łydce. 4 lata temu lekarz rodzinny wysłał mnie do chirurga gdzie ten powiedział, że są zbyt małe by wykonać zabieg lub operacje. Poinformowałam go też o tym, że może być to dziedziczne gdyż są osoby ze strony taty, które też posiadają je tylko na prawej nodze gdzie wspomnę że mój tata jakiś rok temu miał operację. Niestety nic nie wskórałam. Obecnie prawa łydka wygląda źle ponieważ mam pracę gdzie ciągle muszę chodzić. Po kilku godzinach czuję ból i pieczenie. Nie wspomnę też o estetyce i że na tej nodze częściej występują siniaki niż na drugiej.

Lek. Michał Lenard

Sugeruję skonsultowanie problemu z chirurgiem naczyniowym, Pani objawy mogą być wskazaniem do leczenia zabiegowego. Pozdrawiam!