Jak przesunąć miesiączkę bez środków antykoncepcyjnych?

Witam. Chciałabym przesunąć okres o kilka dni, mam bardzo ważny wyjazd, na którym po prostu musze byc cały czas aktywna, chodzi dokładnie o siedem dni. Nie stosuję żadnej antykoncepcji. Słyszałam, że można przesunąć okres tabletkami, które bierze się 3 dni przed spodziewanym okresem i stosuje się, aż do momentu kiedy chcemy okres przywrócić. Czy taka metoda jest bezpieczna, jesli zastosujemy ja tylko jeden wyjątkowy raz? Czy nie rozreguluje to mojego organizmu i nie wpłynie na niego źle?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Proszę skontaktować się ze swoim ginekologiem. Leki są na receptę więc kontaktu z lekarzem Pani nie uniknie. Aby móc przepisać w/w należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do ich stosowania. Podczas wizyty lekarz odpowie na wszelkie Pani pytania i wątpliwości związane z przyjęciem hormonów.