Jak przygotować się do gastroskopii?

Zażywam Acenokumarol i muszę wykonać gastroskopie . Czy mogę zażywając lek i iść na badanie czy odstawić lek na kilka dni. Lekarze mają różne zdania i żaden lekarz nie chce mi przepisać leku Clexane .Jak przygotować się do badania ?

Aleksander Ropielewski

Zależy to od dodatkowych czynników określających ryzyko krwawienia u pacjenta i ryzyka krwawienia podczas zabiegu (tutaj małe). U pacjentów z małym ryzykiem krwawienia nie ma konieczności odstawienia acenokumarolu. Nie znam jednak czynników ryzyka krwawienia w Pani przypadku.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do gastroenterologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.