Jak przyjmować tabelki Microgynon?

Witam.Lekarz zmienił mi tabletki z Microgynon na Qlaira.Myślałam,że schemat przyjmowania jest taki sam(nie otworzyłam wcześniej ulotki).Microgynon przestałam brać 11.04.Czy jeżeli Qlairę zacznę brać 16.04 (pierwszy dzień krwawienia po odstawieniu) będę bezpieczna?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Aby zachować działanie antykoncepcyjne tabletek powinna Pani zacząć stosowanie Qlairy następnego dnia po zakończeniu opakowania Microgynon, czyli 12.04.