Bezpieczne współżycie po przyjmowaniu antybiotyków na trądzik

Chciała bym się dowiedzieć kiedy będę mgła bezpiecznie współżyć. 30 stycznia zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne qlaira, czuję się dobrze, nie odczuwam żadnych skutków ubocznych tych tabletek. Dwa tygodnie przed rozpoczęciem brania tabletek antykoncepcyjnych zakończyłam branie antybiotyku na trądzik Tetralysal, czy ten antybiotyk moze mieć jakiś wpływ na tabletki antykoncepcyjne? Kiedy będę mogła bezpiecznie współżyć bez innych zabezpieczeń?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli rozpoczęła Pani stosowanie tabletek w pierwszym dniu cyklu to pełna ochrona przed ciążą występuje od chwili przyjęcia pierwszej tabletki. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.