Jak radzić sobie z nadmiarem sebum?

Witam, zmagam się z trądzikiem lata. Mam 24 lata i byłam już kilka razy u dermatologa. Przepisał mi lekarstwo IZOTEP co w ogóle nie pomaga. Moja skóra twarzy jest tłusta- tak jakby zadużo wydzielała sebum. Moje zapytanie jest takie: jak mogę zwalczyć nadmiar sebum oraz aby moja skóra nie była tłusta?

W aktywnej fazie trądziku należy rozważyć terapię doustną antybiotykami lub pochodnymi izotretynoiny. Terapia trwa nawet pół roku. Do codziennej pielęgnacji polecam apteczne kosmetyki, dedykowane cerze tłustej (myć skórę twarzy dwa razy dzienne, stosować tonik bezalkoholowy oraz kremy matujące). Blizny potrądzikowe można usunąć laserowo, np. laserem eCO2. Pomocne mogą być również peelingi medyczne. Ważne są również nawyki - należy zrezygnować z palenia tytoniu, ograniczyć spożycie alkoholu.