Tłusta skóra na plecach i krosty

Mam dość tłustą skórę na plecach przez co robią mi się wciąż krosty. Nie wiem jak z tym walczyć. Zrobiły mi się już blizny na plecach. Do tej pory przynajmniej latem po opalaniu nie miałam bo skóra była wysuszona a w tym roku mimo to nadal się robiły (może w mniejszym stopniu).

Tłustą skórę na plecach należy pielęgnować tak samo jak na twarzy, tj. myć 2 razy dziennie specjalnie do takiej skóry dedykowanym żelem, przecierać tonikiem bezalkoholowym oraz stosować kremy przeznaczone dla cery trądzikowej. Jeśli wypryski nadal będą się pojawiać, warto rozważyć wizytę u dermatologa i stosowanie leków na receptę. Pomocna może być seria peelingów medycznych (np. z kwasem pirogronowym). Już powstałe blizny można usunąć w gabinecie medycyny estetycznej z użyciem lasera eCO2.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.