Jak radzić sobie z objawami nerwicy lękowej w wieku 27 lat?

Mam stwierdzona nerwice lekowa. Ostatnio dostalam na nia fevarin. Biore ten lek drugi tydzien a objawy w tym czasie sie nasilily. Najpierw mialam przeokropne mdlosci potem zawroty glowy a teraz nasilily sie leki, niepokoj. Wspomagam sie hydroksyzyna i afobamem. Mam pytanie. Czy te skutki uboczne mina po jakims czasie? I jak dlugim? I jakie jest zadanie fluwoksaminy? Ma aktywizowac czy uspokajac?

Nie jestem lekarzem, więc nie wypowiem się co do szczegółów działania i skutków ubocznych leków (choć z tego co wiem afobam jest lekiem uzależniającym, więc powinien być b.rozsądnie przyjmowany). Nie do końca zrozumiałam z Pani wypowiedzi czy te wymienione objawy interpretuje Pani jako skutki uboczne leku czy one pojawiły się już wcześniej jako objawy "nerwicowe". Wydaje mi się ważne oprócz farmakoterapii zajęcie się emocjami i psychiką, porozmawianie z terapeutą lub psychologiem, skorzystanie z pomocy specjalistycznej. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Witam Panią,
Organizm różnie reaguje na wprowadzenie nowego leku.
Każdy lek może wywołać działania uboczne, co w dużej
mierze zależy też od wrażliwości osobniczej pacjenta.
W przypadku zażywania fevarinu również należy liczyć się
ze skutkami ubocznymi.
Kwestię działania i skutków ubocznych stosowanych leków
powinna Pani skonsultować z lekarzem prowadzącym.
To on zna Pani organizm, historię Pani choroby i posiada stosowną
wiedzę na temat przepisywanych leków.
Warto jednak zastanowić się też nad wprowadzeniem psychoterapii
w proces leczenia.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające napięcie,
czasem antydepresanty o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,
że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia,
ale nie leczą zaburzeń lękowych.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe należy dotrzeć
do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami
zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska
Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl