Jak radzić sobie z rozstępami na ciele?

Witam. Jestem bardzo młoda i mam coraz więcej rozstępów na całym ciele,mimo iż sport jest moją pasją, dzięki czemu mam bardzo szczupłą sylwetkę. Regularnie biegam (10 km to dla mnie norma), jeżdżę na rowerze itd. Pije też bardzo dużo wody i odżywiam się w miarę ok. Mimo to moja skóra samoistnie pęka. Jaka może być tego przyczyna i co powinnam zrobić?. Dodam iż moja waga nie ulega zmianie, obwód ciała również.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je .I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. W domowej pielęgnacji warto zastosować krem Mustella, proszę również unikać długich gorących kąpieli.