Jak rehabilitować nogę po wypadku samochodowym?

Witam, 4 tygodnie temu miałam wypadek samochodowy. Miałam ranę szarpaną z rozległym uszkodzeniem mięśnia brzuchatego łydki rana na około 20 cm szycie rany i miesnia. Po dwóch tygodniach mialam zdejmowane szwy, 2 dni temu zdjęłam szynę tak jak mi lekarz kazał. Noga jest czesto opuchnieta ( mialam takze uszkodzone żyły ) kostka puchnie ,miejsca koło szycia są zgrubione i są dziwne na dotyk, nie umiem dotknac pieta podlogi bo wtedy mnie szarpie miesien. Jak mam rehabilitowac ta noge, by chodzic ?

Dzień dobry,

Najlepiej będzie jak zgłosi się Pani do fizjoterapeuty, który oceni obecny stan mięśnia i zaproponuje dalsze postępowanie. Na pewno trzeba będzie popracować nad samym mięśniem jak i nad uelastycznieniem blizny oraz zmniejszeniem opuchlizny.

Pozdrawiam serdecznie.