Jak rozumieć ten wynik gastroskopii u 31-latki?

Proszę o interpretację mojej gastroskopii.Przełyk prawidłowy,drobne zaczerwienienia na granicy nabłonków.Żołądek o prawidłowym kształcie i perystaltyce,błona śluzowa antrum nieregularnie zaczerwieniona,pogrubiała wokół odźwiernika(pobrano hist-pat 1),w połowie trzonu na krzywiźnie małej miejsce śr15mm zaczerwienionej,lekko uniesionej śluzówki pobrano his-pat 2. mam pytanie czy może to być początkowe stadium raka wpustu żołądka ?
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 2 miesiące temu

Przeciwwskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie wykonywane na przewodzie pokarmowym. Jakie są przeciwwskazania do jego wykonania? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Endoskopista, który wykonywał badanie zauważył nieprawidłowości w odźwierniku i na krzywiźnie żołądka dlatego pobrał wycinki. Nie zawsze zmiany wyglądają jednoznacznie np. jak typowy rak lub typowe zapalenie. Trzeba pamiętać aby koniecznie odebrać wynik badania histologicznego. Wtedy będzie można coś więcej powiedzieć. Jeśli okazałoby się, że nie będzie komórek nowotworowych to pewnie lekarz prowadzący zleci powtórną gastroskopię aby ocenić czy zmiany się goją, pozostają takie same lub powiększają sie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty