Jak schudnąć w wieku 18 lat w krótkim czasie?

Mam 18 lat , ważę 115 kg przy wzroście 196 cm ( może 2-3 cm więcej) nie mam akurat teraz okazji się zmierzyć ). W wieku lat 16(początkowa waga 90 kg) zacząłem tyć i bardzo urosłem. Gdy skończyłem 17 lat przybrałem 115 kg , schudłem do 110 i dalej 115 i tak do teraz.... Badania podstawowe mam dobre.Chce schudnąć bo się zaparłem w końcu i mój laryngolog mi nakazał. Jaka dieta najlepsza, jakie ćwiczenia ? Wiem trzeba dużo pracy ale mi zależy na jak najkrótszym czasie.(mam słomiany zapał)
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

4 lub 5 posiłków dziennie zjadanych o tych samych porach. Trzeba wyeliminować fast foody i wszystkie słodycze. Wprowadzić produkty, które zawierają więcej błonnika, czyli chleb razowy, kasze, ryż brązowy. Ograniczyć ilość mięsa. Zjadać dużo warzyw, mniej owoców. Wyeliminować soki i inne słodkie napoje.

0

Pana masa ciała rzeczywiście jest za duża. Jest Pan młody, więc warto zadbać o zdrowie jak najszybciej. Cieszymy się, że wyniki są poprawne. Chcemy jednak Pana przestrzec, że otyłość jest jedną z głównych przyczyn wielu poważnych chorób. Niestety diety cud nie istnieją i spadek wagi musi być bezpieczny. Zaleca się, aby nie było to więcej niż 0,5-1 kg na tydzień. Najistotniejsza w chudnięciu jest przede wszystkim zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych, które przyczyniły się do wzrostu wagi. Należy spożywać 4-5 mniejszych posiłków w regularnych odstępach czasowych, wybierać produkty jak najmniej przetworzone, zrezygnować z produktów z dodatkiem cukru (jogurty smakowe, serki smakowe, napoje i soki słodzone, słodycze, itp.), spożywać odpowiednią ilość płynów w ciągu dnia oraz włączyć aktywność fizyczną. Na początku zalecamy ćwiczyć co drugi dzień po 40 minut, aby organizm miał także czas na odpoczynek. Może Pan wybrać sobie dowolny rodzaj aktywności, taki jaki Pan lubi: pływanie, jazda na rowerze, siłownia, bieganie. Należy pamiętać, że dieta nie jest żywieniem czasowym, do momentu osiągnięcia prawidłowej masy ciała, to nauka prawidłowego odżywiania, którego kontynuacja zapewni zdrowie i dobre samopoczucie. Zachęcamy do wizyty u dietetyka, który na pewno pomoże Panu dobrać indywidualną i odpowiednią dla Pana terapię żywieniową.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

0

Witam,
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pana temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pana zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłby Pan zainteresowany zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinien Pan skupić się na regularności posiłków

Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Ważne, aby posiłek był pełnowartościowy, bogaty w węglowodany złożone, które stanowią główne źródło energii. Polecam produkty pełnoziarniste, które są wolno trawione, stopniowo uwalniają glukozę do krwiobiegu, nie następuje gwałtowny skok cukru, a my na długo odczuwamy sytość. Takie śniadanie poprawi również koncentrację, samopoczucie i zniweluje senność. Ważnym składnikiem śniadania jest także białko, ponieważ na jego strawienie organizm zużywa spore ilość energii. Pamiętajmy także o owocach i warzywach. Dostarczą one niezbędnych witamin oraz składników mineralnych.
Kolejne posiłki powinny być zjadane w odstępach około 3h. Nie powinniśmy dopuszczać do wielkiego głodu. W przeciwnym wypadku po powrocie do domu ,,opróżnimy pół lodówki’’. Spożywanie dużych porcji przyczynia się do gwałtownego wydzielaniu insuliny, która sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
Ostatni posiłek należy spożywać ok. 2-3h przed snem. Nie trzymajmy się stereotypowej godziny 18:00 przeznaczonej na ostatni posiłek, ponieważ chodząc późno spać i tak skusimy się na niezdrową przekąskę. Kolacje powinny być dość lekkie i nie zawierać dużej ilości węglowodanów.
Powinien Pan również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne, ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp. Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Wprowadzi Pan w życie wszystkie moje zalecenia. Mam nadzieję, że przyniesie to pożądane efekty. Jeżeli chciałby Pan podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Pana na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pan z Warszawy prowadzę również konsultacje online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty