Jak skomponować konkretny olejek do masażu z olejków eterycznych?

Jak skomponować konkretny olejek do masażu z olejków eterycznych ?

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
polecam stronę ecospa.pl, gdzie znajdzie Pani konkretne proporcje.
Kompozycja olejków zależy od efektu, jaki życzy sobie Pani otrzymać. Najbardziej popularne są kompozycje cytrusowe - w celu odmłodzenia, regeneracji; kompozycje uspokajające o ziołowych aromatach; kompozycje na bazie trawy cytrynowej - odświeżające czy kompozycje orientalne (bergamota, drzewo sandałowe, ylang ylang) zmiękczające skórę, relaksujące. Każdy olejek do masażu składa się z oleju bazowego (najczęściej olej kokosowy, arganowy, sezamowy, oliwa z oliwek) oraz kilku kropli wybranego olejku eterycznego, które łączymy ze sobą po delikatnym podgrzaniu.