Jak skutecznie leczyć toksokarozę?

Witam mam problem z mężem u którego stwierdzono toksokaroze. Obecnie jest po leczeniu szpitalnym i w domu ma przyjmować to samo co w szpitalu, a mianowicie zente 400mg.Pomimo leczenia cały czas boli go głowa, stawy ,ma zapadnie oczy i lewą stronę ciała spuchniętą.Zaczęłam szukać lekarzy na własną rękę, a mianowicie kardiologia, neurologa,okulista i reumatologa.Moje pytanie czy udać się jeszcze gdzieś indziej i czy dobrze robimy ,bo mąż nie wygląda jak po szpitalu.

Lek. Wojciech Zygmunt

Warto skonsultować się z lekarzami prowadzącymi męża w szpitalu , w którym był leczony (zakładam, że na oddziale chorób zakaźnych) gdyż mają oni doświadczenie w tego typu chorobach. Zentel (czyli albendazol) jest lekiem pierwszego wyboru w zakażeniach pasożytniczych i powinien być stosowany wg. zaleceń lekarza prowadzącego. Pozdrawiam i życzę zdrowia!