Depresja pogłębiona u 43-latki

1.Jak dlugo trwa leczenie szpitalne depresji poglebionnej w wyniku odstawienia lekow i prawdopodobnie powrotem po kilku latach do alkoholu po kilku latach abstynecji? Spotkalo to moja ponad 40-le3tnia siostrzennice, o ktora sie bardzo martwie. 2.Czy rodzina nie moze wiedziec, w jakim szpitalu jest leczona. Przyjmujacy ja lekarz, stwierdzil, ze nie wie, w jakim szpitalu bedzie leczona, stwierdzajac: moze w Poznaniu, moze gdzie indziej, zalezy, gdzie bedzie miejsce? Czy chorej nie moze widziec?

Nie da się przewidzieć, ile czasu potrwa leczenie. Samo leczenie szpitalne to dopiero początek. Aby wypracować stabilną poprawę zdrowia, należy kontynuować długoterminowo leczenie ambulatoryjnie (farmakoterapia + psychoterapia). Natomiast informacje dot. leczenia, lekarz prowadzący może przekazywać tylko osobom upoważnionym przez samego pacjenta. Podobnie z odwiedzinami. To pacjent decyduje, czy życzy sobie odwiedzin rodziny.