Alkohol w rodzinie a przemoc

Syrenka-Witam mam powazny problem w zwiazku Moj Mąż po wypiciu alkocholu ma jakies niestworzone urojenia ze go zdradzam itp. po tym wyzywa mnie i poniza w najgorszy sposob rozchodzilismy sie juz pare razy prosilam ze musi cos z tym zrobic ze ten zwiazek nie ma przyszlosci po ostatnim rozstaniu obiecal mi ze bedzie juz dobrze ze sie zapisze na wizyty u Psychologa tylko juz mi trudno w to wszystko uwierzyc Chcialabym wiedziec czy takie wizyty mu pomoga i po jakim czasie Prosze o odpowiedz.

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

W sytuacji zgłaszanych przez Panią zachowań (urojenia zdrady - objaw bardzo charakterystyczny!; przemoc, agresja) konieczne jest nie tylko korzystanie z pomocy psychologa, ale przede wszystkim podjęcie terapii odwykowej, terapii leczenia uzależnień. Myślę, że należy rozpocząć od detoksykacji w warunkach szpitalnych, następnie terapię można kontynuować w ośrodku leczenia uzależnień. Dopiero kolejnym etapem leczenia powinna być terapia ambulatoryjna w postaci regularnych spotkań indywidualnych i grupowych. Leczenie alkoholizmu jest procesem dlugotrwałym, wieloetapowym, wymaga zaangażowania ze strony męża. Namawiam Panią aby skorzystała Pani przede wszystkim z pomocy dla siebie - otrzyma ją Pani u psychologa lub we wszelkich placówkach zajmujących się leczeniem uzależnień. ośrodki te oferują również pomoc dla żon alkoholików. Życzę powodzenia.

Witam. Na te pytania nie ma odpowiedzi, tego nie wiadomo. prędzej będzie miało to szanse jak pani bedzie konsekwentna i postawi granice, warunki.