Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Alkohol w rodzinie a przemoc

Syrenka-Witam mam powazny problem w zwiazku Moj Mąż po wypiciu alkocholu ma jakies niestworzone urojenia ze go zdradzam itp. po tym wyzywa mnie i poniza w najgorszy sposob rozchodzilismy sie juz pare razy prosilam ze musi cos z tym zrobic ze ten zwiazek nie ma przyszlosci po ostatnim rozstaniu obiecal mi ze bedzie juz dobrze ze sie zapisze na wizyty u Psychologa tylko juz mi trudno w to wszystko uwierzyc Chcialabym wiedziec czy takie wizyty mu pomoga i po jakim czasie Prosze o odpowiedz.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Jak pomagać osobom z zaburzeniami pamięci?

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice
36 poziom zaufania

W sytuacji zgłaszanych przez Panią zachowań (urojenia zdrady - objaw bardzo charakterystyczny!; przemoc, agresja) konieczne jest nie tylko korzystanie z pomocy psychologa, ale przede wszystkim podjęcie terapii odwykowej, terapii leczenia uzależnień. Myślę, że należy rozpocząć od detoksykacji w warunkach szpitalnych, następnie terapię można kontynuować w ośrodku leczenia uzależnień. Dopiero kolejnym etapem leczenia powinna być terapia ambulatoryjna w postaci regularnych spotkań indywidualnych i grupowych. Leczenie alkoholizmu jest procesem dlugotrwałym, wieloetapowym, wymaga zaangażowania ze strony męża. Namawiam Panią aby skorzystała Pani przede wszystkim z pomocy dla siebie - otrzyma ją Pani u psychologa lub we wszelkich placówkach zajmujących się leczeniem uzależnień. ośrodki te oferują również pomoc dla żon alkoholików. Życzę powodzenia.

0

Witam. Na te pytania nie ma odpowiedzi, tego nie wiadomo. prędzej będzie miało to szanse jak pani bedzie konsekwentna i postawi granice, warunki.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy