Agresja i opowiadanie nieprawdziwych rzeczy przez męża po wypiciu alkoholu a szansa na wyleczenie

Rozumiem tylko ze moj maz potrafi wytrzymac bez alkocholu i wtedy jest bardzo milo tylko jak dojdzie do sytuacji gdy jest jakas nawet rodzinna impreza to wtedy po wypiciu mowi mi czasami niestworzone rzeczy,ubliza i staje sie nawet agresywny tak jak by mnie bral za calkiem inna kobiete ktora go zdradza itp Czy mu pomoga takie wizyty u psychologa czy jest szansa i po jakim czasie czy jest to nie uleczalne?taki wymyslanie itp.prosze o odpowiedz.

Witam. Myśląc o alkoholiku zazwyczaj wyobrażamy sobie zaniedbanego, cuchnącego człowieka, który nie wyobraża sobie dnia bez alkoholu. Pamiętajmy jednak, że alkoholizm jest chorobą o różnych obliczach. Nawet jeśli Pani mąż potrafi wytrzymać bez alkoholu, to jednak po spożyciu sprawia wiele przykrości, a to nie powinno mieć miejsca.
Uważam, że nie warto tego bagatelizować. Aby zgłębić wiedzę na ten temat, zachęcam do konsultacji z terapeutą uzależnień, po której z pewnością lepiej zrozumie Pani specyfikę tej choroby. Pozdrawiam

Witam. Czasem wraz z chorobą alkoholową czyli uzależnieniem, idzie w parze np zespół Otella, który charakteryzuje się tym, ze partner myśli, ze partnerka go zdradza. To na pewno wymaga leczenia. Mąż powinien podjac się leczenia w placówce leczenia uzależnień,oraz mieć kontakt z psychiatrą, tak jak i pani w placówce leczenia współuzależnień. Zapewne sam się nie zgłosi, wiec Pani może to zrobić zwracajac się z pismem do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Magdalena Brabec