Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możliwe jest uzależnienie od alkoholu?

Witam, mam problem z mężem. Mam podstawy sadzić, iż jest on uzależniony od alkoholu, potrafi pic codziennie jedno- kilka butelek piwa, po spożyciu większej ilości alkoholu, w stanie "niedopicia" jest agresywny i wulgarny, nie panuje nad tym co robi i mówi, moczy się. Mieszkamy za granicą, gdzie przymyka się oko na jazdę po alkoholu. Co powinnam zrobić?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Czy twoje dziecko bierze narkotyki?

Witam,

rozumiem, że mąż nadużywa alkoholu i sam nie widzi, w tym problemu, pojawiają się skrajne sytuacje, czyli bezwiedne oddanie moczu, w stanie upojenia alkoholowego. Nie wspomina Pani o dzieciach, czy widzą ojca w takim stanie? Proszę porozmawiać z mężem, szczerze o tym, co Pani czuje, w związku z całokształtem, pewnie to wszystko Panią obciążą psychicznie, całkiem możliwe, że mąż sobie, z czymś nie radzi i zapija, rozładowuje napięcie, ten problem wymaga specjalistycznego wsparcia - psychoterapii. Czy chce Pani żyć z takim człowiekiem? Decyzja należy do Pani.

Pozdrawiam serdecznie

0

Nie napisała Pani w jakim kraju Państwo przebywają. Proszę poszukać pomocy dla uzaleznionych i ich rodzin w języku polskim (lub jesli włada Pani dobrze językiem ogolnodostepnej) na terenie krajaju pobytu. To poradnie,ośrodki leczenia uzaleznień, gabinety.

Pani mąż jest osoba pełnoletnią i sam musi się zgłosić na konsultację (tylko specjalista może okreslic czy to uzależnienie czy picie szkodliwe po wnikliwej rozmowie i okreslić plan działania). W placówce leczenia uzależnień i wsparcia dla rodzin w kraju pobytu uzyska Pani pomoc i porady. Są tam terapeuci i grupy dla rodzin uzależnionych.

Pozdrawiam serdecznie

Edyta Szafran, terapeutka uzależnień

edyta,szafran@rdc.pl

Filozof i terapeutka uzależnień specjalizująca się w terapii osób uzależnionych od alkoholu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy