Uzależnienie od alkoholu a problemy finansowe

Moj maz pije codziennie zostal zaszyty sam chcial poniwaz spowodowal wypadek po alkoholu po miesiacu zacza pic i jezdzic po alkoholu nic sie po wszywce nie dzieje wychodzi z domu i nie wraca po kilka dni i zaprzecza ze pije nie potrafje mu pomoc mam probkemy finansowe przez niego nie intetesuja go oplaty i jak zyje ze synem ktory uczy sie nie wiem jak rozmawiac poniwaz wpadam w rozpacz jestem u kresu wyczerpania .

Witam serdecznie.

Gorąco zachęcam Panią do podjęcia terapii dla osób współuzależnionych. To, co może Pani teraz zrobić to zadbać o siebie oraz swoje dziecko. Życie z osobą uzależnioną jest niezwykle trudne, a wyuczona bezradność utrudnia podjęcie odpowiednich kroków, obniża wiarę w siebie i nasila negatywne emocje (np. poczucie winy, rozpacz, smutek, złość, niemoc, lęk). Proszę pamiętać, że nie jest Pani odpowiedzialna za picie męża, to nie Pani wina! Uzależnienie od alkoholu jest chorobą zaprzeczeń i wiąże się z utratą kontroli. Nieważne jak bardzo Pani będzie się starać, choroba jest silniejsza i to nie od Pani zależy czy mąż znów się napije, czy nie. Mężowi potrzebna jest terapia, a nie "wszywka“.
Podobnie Pani potrzebuje pomocy terapeuty, gdyż żyjąc z osobą uzależnioną staje się Pani współuzależniona od tego problemu (czyli np. Pani emocjami, nastrojem kieruje stan trzeźwości Pani męża). Wiem, że to trudne, ale może warto pomyśleć o rozdzielności majątkowej?
Proszę poszukać w swojej miejscowości ośrodka zajmującego się terapią dla osób współuzależnionych.

Trzymam za Panią kciuki! Pozdrawiam,
Marta Molenda
https://psychologmolenda.pl

Witam, powinna Pani porozmawiać ze specjalistą psychoterapii uzależnień w Poradni Leczenia Uzależnień( NFZ-bezpłatnie), terapeuta wesprze Panią w dalszych działaniach, podpowie co jeszcze w tej sytuacji można zrobić, bardzo proszę zgłosić się na wizytę dla rodzin osób uzależnionych. Najbliżej ma Pani:
Adres: ul. Jana III Sobieskiego 4 (pawilon C, wejście od strony Al. Rataja)
tel. 46 833-04-46
Pielęgniarka: Zuzanna Caban
Rejestracja do poradni odbywa się bez skierowania lekarskiego. Pacjent zobowiązany jest do podania numeru PESEL. Istnieje możliwość rejestracji telefonicznej.
Pozdrawiam serdecznie.

Witam. Można zgłosić męża na przymusowe leczenie. W każdym mieście są Komisje do Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Tam należy się zgłosić. Samej poszukać wsparcia u specjalistów psychoterapeutów, których znajdzie pani w Poradniach Leczenia Osób Uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Mąż musi chcieć się leczyć, to on ponosi odpowiedzialność za swoje picie. Pijąc krzywdzi panią i dzieci. pani nie musi dawać się krzywdzić. Np. może pani wnieść pismo do sądu o ustalenie alimentów na utrzymanie dzieci. Proszę pomyśleć o swoim życiu i pomóc sobie i dziecku, a nie jemu. Ma pani prawo do przeżywania miłości i szczęścia. Powodzenia