Jak leczyć gruźlicę płuc?

Witam, obecnie lecze sie w szpitalu na gruzlice pluc. Nie choruje na inne choroby, a gruzlica u mnie przebiega bezobjawowo. Czy po tych 8-10 tyg leczenia szpitalnego na obrazie RTG pluc bedzie widac ze chorowalam/choruje na gruzlice??pozdrawiam

Należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń co do leków oraz czasu leczenia. Trudno jest przewidzieć czy wszystkie nieprawidłowości widoczne na radiogramie klatki piersiowej znikną, trzeba wykazać się cierpliwością. Jakieś zmiany w obrazie RTG mogą pozostać. Po 8 tygodniach leczenia raczej będzie widać, że choruje Pani na TBC.