Jak długo przebywa się w szpitalu z objawami depresji?

witam chciałbym się dowiedzieć czy i jak długo przebywa się w szpitalu z objawami depresji??rozstałem sie z żoną i moja samoocena strasznie spadła ostatnio nawet na krótką chwilę pojawiła się myśl samobójcza... lecz w poniedziałek muszę być w pracy bo mam jeszcze dziecko na utrzymaniu i czy pobyt w szpitalu nie potrwa zbyt długo? i nie będę miał problemów z tego powodu jak sam się zgłoszę? do tego zacząłem mieć problemy z alkoholem...z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Nie będzie Pan miał problemów jak się Pan zgłosi, być może dostanie Pan leczenie ambulatoryjne lub zalecenia do hospitalizacji na oddziale dziennym ( wtedy jest Pan w szpitalu i w domu).

Pozdrawiam

Pacjenci z depresją bywają hospitalizowani tylko w przypadku realnego zagrożenia ich życia. Zwykle wystarczą leki i psychoterapia. Proszę zgłosić się do psychologa lub psychiatry i nie obawiać się problemów. Pozdrawiam i życzę powodzenia!