Pogorszenie stanu psychicznego podczas leczenia szpitalnego

Mój chłopak znowu jest na oddziale psychiatrycznym, z tym że w ogólnym szpitalu. Oprócz tego myśli i próby samobójcze nasiliły się, ma wszystkiego dość, nie chcę mu się żyć i działać. Najgorsze ,że w ogóle tam psychoterapii nie ma...Ogólnie rzecz biorąc cofa się w jego odczuciu, bo tylko przyjmuje lekarstwa. Niestety im dłużej tam jest, mówi że pojawia się jakaś paranoja. Naprawdę było lepiej zanim tam trafił. Tylko co z tym wszystkim dalej robić ?

Dzień dobry,

Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym, jakie są zalecenia do dalszego leczenia i jakie rozpoznanie ma partner. A w sytuacji zagrożenia życia pacjent przede wszystkim leczony jest farmakologicznie.

Dzień dobry!

Przy silnych myślach i próbach samobójczych, zagrożeniu zdrowia i życia, hospitalizacja prawdopodobnie była konieczna. Niestety, pobyt na oddziale psychiatrycznym często jest trudnym doświadczeniem, wręcz kryzysem. Po zakończeniu hospitalizacji konieczny jest np. pobyt na oddziale dziennym lub podjęcie długoterminowej psychoterapii w innych warunkach, a także stała opieka lekarza psychiatry poza szpitalem i na bieżąco regulacja przyjmowanych leków.

Pozdrawiam!