Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy zdiagnozowanie depresji wiąże się z pobytem w szpitalu?

Za dwa dni idę na pierwszą wizytę do psychiatry. Od roku zmagam się z nawracającymi stanami depresyjnymi, stwierdziłem że nie sensu tego odkładać. Im bliżej tej wizyty tym bardziej się stresuje. Najbardziej tego że jak powiem jak się czuje da mi skierowanie do szpitala. Nie mam myśli samobójczych czasami pragnienie żeby to życie już się skończyło. Czy je§li o tym powiem mam liczyć się z pobytem w szpitalu czy każdego zr zdiagnozowaną depresją tam kierują. Odpowiadało mi leczenie ambulatoryjne.
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Piotr Pilarski
79 poziom zaufania

Witam serdecznie,

do rozpoznania depresji nie jest niezbędna hospitalizacja. Warto również powiedzieć o tym lekarzowi, że Pan nie chce trafić do szpitala. Leczenie przymusowe jest bardzo rzadkim procesem. Lekarze niezwykle rzadko korzystają z tej możliwości. Myślę, że nie musi Pan się tego obawiać gdyż to Panu nie grozi.

Pozdrawiam.

0
Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania

Nie każdy pacjent z depresją jest kierowany do szpitala psychiatrycznego, możliwe jest także leczenie ambulatoryjne, czy oddział dzienny (na który przychodzi się na kilka godzin, odbywa zajęcia grupowe, a potem idzie do domu). Radziłabym nie zatajać żadnych Pani objawów przed psychiatrą, aby miał on pełny obraz Pani choroby i mógł rozpocząć odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy