Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 1 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Szpitalne leczenie depresji

Na czym polega leczenie chorego na depresję w szpitalu? Jacy pacjenci z depresją trafiają na oddział? Psychiatra mówił, że powinnam udać się do szpitala na miesiąc i dlatego pytam. Nie wiem, czy mój stan jest poważny, czy to dotyczy każdego chorego, pozdrawiam.

ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Szanowna Pani.

Leczenie szpitalne proponowane jest pacjentom, których stan jest  poważny, a leczenie prowadzone w warunkach ambulatoryjnych (Poradnia Zdrowia Psychicznego, psychiatra praktykujący prywatnie) jest niewystarczające lub nie przynosi efektów. Skoro psychiatra wskazywał na konieczność hospitalizacji, to znaczy, że leczenie prowadzone w warunkach oddziału szpitalnego będzie dla Pani najbardziej korzystne. Nie powinna pani odwlekać decyzji o zgłoszeniu się do szpitala, gdyż może to dodatkowo pogorszyć Pani stan zdrowia.

Leczenie szpitalne depresji różni się w zależności od szpitala i profilu oddziału, zazwyczaj obejmuje psychoterapię oraz farmakoterapię. Przebywanie pacjenta w szpitalu jest o tyle korzystne, że pozwala na dokładną całodobową obserwację pacjenta, jego objawów i reakcji na leki. Łatwiej jest tym samym dobrać właściwą metodę terapeutyczną i znaleźć lek oraz sposób dawkowania niewywołujący działań niepożądanych.

Psychiatra w oddziale chorób afektywnych Instytutu Psychiatrii i Neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy