Czy konieczne jest leczenie szpitalne w przypadku nawrotu depresji?

Witam, mam dość nietypowe pytanie. Poszłam do psychiatry z powodu nawrotu zaburzeń depresyjno-lękowych. Lekarz podczas wizyty zauważył, że mam zabandażowany nadgarstek i przyznałam, że się okaleczam. Po obejrzeniu ran stwierdził, że mój stan jest poważny i powinnam rozważyć leczenie szpitalne. Czy to możliwe, że psychiatra się myli i nie jest ze mną tak źle a wystawił mi skierowanie bo zszokował go widok mojej ręki?

Witam
O skierowaniu do szpitala decyduje lekarz na podstawie badania i jeśli zauważył objawy, które wymagają takiego leczenia to wypisał skierowanie. Zaburzenia depresyjno-lękowe z objawami autoagresji w postaci samookaleczeń to stan często wymagający leczenia szpitalnego.Jeśli po obejrzeniu ran lekarz podjął taką decyzję, to widocznie miał ku temu powody. Jeśli taka decyzja budzi wątpliwości proponuję zgłosić się do innego lekarza , aby je rozwiać.
pozdrawiam
Anna Szyda