Leczenie szpitalne a anoreksja

Witam! Moja 27-letnia siostra choruje na anoreksje. Na ten moment jej waga nie przekracza 33 kg przy wzroście 155 cm. Siostra nie chce słyszeć o leczeniu szpitalnym, szpital psychiatryczny odmówił przyjęcia na oddział tlumacząc że nie są w stanie jej pomóc, radząc jednocześnie by umieścić ją w szpitalu klinicznym w innym mieście jednak siostra nie wyraża zgody. Co można zrobić w takiej sytuacji? Czy w razie jej śmierci rodzice mogą ponieść konsekwencje prawne? Proszę o poradę
ponad rok temu

Powrót pacjenta oddziału psychiatrycznego do domu

Witam serdecznie,
Zgodnie z Ustawą o Zawodzie Lekarza (Art. 32 i 33) możliwe jest leczenie Twojej siostry bez jej zgody ze względu na jej ciężki stan somatyczny (wyniszczenie organizmu z powodu zaburzeń odżywiania). Twoi rodzice mogą postarać się o zgodę na takie leczenie.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty