Skierowanie na leczenie szpitalne w przypadku bulimii

W jakim przypadku osoba chora na bulimię, skierowana jest do hospitalizacji psychiatrycznej? Jakie wtedy muszę być inne objawy psychiczne, zaburzenia, wahania etc?

Jeżeli osoba godzi się na leczenie nie ma wymagań co do obecności "specjalnych objawów" i wystarczy aktualne rozpoznanie choroby, skierowanie może napisać także lekarz rodzinny. Trudniejsza sytuacja, gdy osoba nie godzi się na leczenie, wówczas może być skierowana bez zgody przez psychiatrę ,pod warunkiem istnienia u tej osoby zaburzeń psychicznych zagrażających tej osobie lub gdy ta osoba zagraża otoczeniu.