Kiedy przypadek bulimii wymaga hospitalizacji psychiatrycznej?

Witam. Kiedy przypadek bulimii wymaga hospitalizacji psychiatrycznej? Jakie muszę być inne objawy psychiczne, zaburzenia, wahania etc. aby skierować taką osobę na leczenie?

Witaj,
hospitalizacja jest decyzją lekarza.W przypadku uzależnień/a tak również można traktować bulimię/jest to zwykle w podobnych sytuacjach,jak u alkoholików,gdy stan fizyczny zagraża zyciu/masz np.zniszczony przełyk,który trzeba operować/.Z istoty swej leczy się to ambulatoryjnie w samodzielnej pracy terapeutycznej lub w zespole psychoterapeuta i psychiatra.To drugie,gdy wymaga ogólnego uspokojenia napięcia .
Nie doprowadzaj się doi stanu wymagajacego chirurgii.
Pozdrawiam

Zdiagnozowana bulimia zawsze wymaga leczenia psychiatrycznego, ponieważ zaburzenie to związane jest z trudnością w kontroli impulsów, a tym samym zagraża zdrowiu i życiu pacjenta. Nie warto czekać na jakiś wyznacznik, który zmotywuje do leczenia (np zatrzymanie miesiączki, złe wyniki badań krwi itp), tylko działać- zawsze wtedy łatwiej o ustabilizowanie stanu i nauczenie się adekwatnych form regulowania emocji, zdrowych zachowań, a tym samym większą satysfakcje z życia i relacji.