Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bulimia - czy dwutygodniowa terapia w zamknięciu jest skuteczna?

Choruję na bulimię od roku. Chcę się leczyć, bo nie podoba mi się to, jak wyglądam. Moje BMI wynosi ok. 16. Byłam już u specjalisty i namawia mnie on na przyjście na program stacjonarny na minimum 14 dni. Nie wiem, co mam robić, wiem, że potrzebuję pomocy, ale czy nie wystarczy pomoc terapeutyczna? Nie mam depresji ani żadnych innych objawów spowodowanych wyniszczeniem organizmu przez bulimię. Nie wiem, co dadzą mi 2 tygodnie w zamknięciu...

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Od czego zależy indeks glikemiczny potraw?

Indeks glikemiczny to poziom glukozy, jaki pozostaje we krwi poz spożyciu posiłku. Informacja o IG potraw jest bardzo istotna dla osób odchudzających się oraz cukrzyków.

Witam serdecznie,
nie mam pewności, czy chorujesz na bulimię czy bulimiczny typ anoreksji. W bulimii zazwyczaj nie dochodzi do tak dużej utraty masy ciała i tak niskiego BMI.
Leczenie stacjonarne jest czasem potrzebne, aby ustabilizować stan fizyczny (gdy doszło do znacznego wychudzenia lub powikłań - np. zaburzeń ze strony układu krążenia lub pokarmowego) lub psychiczny (gdy np. współwystępuje depresja).
Czasem pacjenci decydują się na leczenie szpitalne, dlatego że nie mają dostępu do profesjonalnego leczenia w trybie ambulatoryjnym.
Nie wiem, jakie masz ewentualnie wskazania do leczenia szpitalnego, z pewnością nie powinno się ono zakończyć na pobycie w szpitalu. Pobyt w programie stacjonarnym może być wstępem do dalszej terapii.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy