Podejrzenie bulimii a leczenie w zakładzie psychiatrycznym

Witam serdecznie. Moja córka Agnieszka straciła dzisiaj rano przytomność. Nie mogliśmy z mężem jej ocudzić więc wezwaliśmy pogotowie. W szpitalu dowiedzieliśmy się, że to był skutek poważnego odwodnienia. Pani doktor sugeruje, że ma zaburzenia odżywiania, bulimie. Świadczy o tym podrażniony przełyk etc. Nie jest wychudzona, ani nic z tych rzeczy. Jeżeli to wszystko prawda, że to przez bulimię, mogą umieścić ją w psychiatryku? Córka była już hospitalizowana po próbie samobójczej.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Bulimia, a nawet jej podejrzenie z całą pewnością wymagają obserwacji psychiatrycznej. Dzieje się tak dlatego, iż tego rodzaju zaburzenia odżywiania się zazwyczaj pojawiają się u dziewcząt niestabilnych emocjonalnie, perfekcyjnych, ze złym obrazem samej siebie. Nie świadczy to oczywiście, że córka jest chora psychicznie. Wskazuje natomiast że w jej ocenie samej siebie i otaczającego ją świata mogą istnieć pewne nieprawidłowości. Właśnie te dysfunkcje są niwelowane podczas pobytu na oddziałach psychiatrycznych. Zasadniczym oddziaływaniem jest tu psychoterapia, nie leczenie farmakologiczne. Proszę pamiętać że bardzo ważne w całej terapii będzie dla córki wsparcie najbliższych. Jeśli chodzi natomiast o wagę to na koniec dodam tylko że bulimiczki, z powodu naprzemiennych napadów objadania się i wymiotowania nie są zazwyczaj wychudzone. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Dzień Dobry Pani,

Mam zbyt mało danych i nie mam możliwości odpowiedzieć na Pani pytanie..

Z mojej strony zachęcałabym Państwa do wspierania Córki, do obecności
i uważności, bo tego nigdy dość...

Życzę tego, czego najbardziej teraz potrzeba,
Irena Mielnik-Madej