Czy moje objawy wskazują na bulimię?

Dzień dobry. Podejrzewam ale nie mam pewności że mogę mieć bulimie ponieważ ciągle się przeczyszczam i myślę żeby schudnąć a potem zaczynam dużo jeść i jestem zła że wszystko popsułam i nie schudne i z wiarą że zacznę lepiej jeść i schudne chce się zaraz przeczyszczać a potem znów się obiadam kupiłam suplementy i ja bez przemyślenia wzięłam za dużo bo chciałam dla siebie dobrze chciałam zadbać o jelita a prze dobrzyłam mam dziwne ogólem pomysły czuje że uzależnienie od chęci do chudniecia strach po każdym zjedzeniu że będę gruba ciągle oglądam się w lustrze i patrzę na brzuch i nie daje mi to spokoju a dziś znów najadłam się 2 dni tłustego jedzenia i słodyczy po sylwestrze i się przeczyszczałam i żałuję bo teraz bardzo boli mnie brzuch i jest mi słabo czy powinnam powiedzieć o tym mamie że się uzależniłam i krzywdzie się jak mam powiedzieć że mogę mieć bulimie? Zastanawiam się czy spytać się mamy czy po karetkę ma zadzwonić bo czuje że mogę zemdleć proszę bardzo o pomoc

Dzień dobry,

Pani opis nie wskazuje jednoznacznie czy jest to bulimia czy anorexia. Tak czy inaczej po opisie można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że cierpi Pani na zaburzenia jedzenia i zaburzenia obrazu ciała. W związku z tym potrzebuje Pani pomocy psychoterapeuty i pracy w trakcie terapii nad Pani trudnościami. Same raczej nie ustąpią.

Z poważaniem.

Adam Zajączkowski

Witam, Panią widać, że jest Pani zaniepokojona, czy nie ma Pani bulimii albo innych zaburzeń odżywiania. Będąc w Pani wieku, kiedy tak duże znaczenie ma akceptacja grupy, kiedy koncentrujemy się na swoim wyglądzie porównując się do znanych z mediów osób - łatwo się zagubić. Utracić zdrową granicę, co jest tylko jednorazowym objadaniem się czipsami na imprezie, a co niedobrym dla zdrowia zwyczajem. Można wpaść w schemat objadania się słodkim czy tłustym jedzeniem przeplatając go próbami przeczyszczania się i różnych diet. Myślę, że to naprawdę dobry pomysł, żeby zwrócić się o pomoc do Pani mamy. Że sobie Pani nie radzi ze sobą, że się Pani uzależnia do diet, że ma Pani niezdrowe nawyki żywieniowe. Potrzebuje Pani mądrego pokierowania przez specjalistę, psychoterapeutę, a może lekarza psychiatrę, żeby zmierzyć się z zaburzonym obrazem siebie. Zasługuje Pani na to, żeby sobie pomoc. Trzymam kciuki za Panią i Pani poszukiwania pomocy.