Przebieg hospitalizacji na oddziale psychiatrycznym

Witam. Mam 18 lat i się coraz psychicznie źle czuje. Niedaje rady juz ze wszystkim. Rozmyślam pójść do szpitala psychiatrycznego i chcialbym zapytać czy jest aż tak strasznie w takich szpitalach? Pozdrawiam Marcin
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Teoria Becka

A. T. Beck jest twórcą teorii poznawczej, która wykorzystywana jest przy leczeniu depresji. Na czym polega wspomniana teoria poznawcza? Na ten temat wypowiada się psychiatra - Agnieszka Jamroży.

Witam Pana,
nie pisze Pan , czy jest Pan pod opieką lekarza psychiatry i czego dotyczą Pana problemy...czy na pewno hospitalizacja jest konieczna?
Proszę Pana, żaden szpital nie jest przyjemnym miejscem i psychiatryczny nie jest wyjątkiem. Natomiast proszę zwrócić uwagę, że wszelkie informacje które pojawiają się w mediach, są związane zwykle z jakimś dramatycznym wydarzeniem , które w jakiejś placówce miało miejsce. Taki przekaz a codzienność na oddziale to dwie różne rzeczy. W Pana sformułowaniu "aż tak strasznie" , domyślam się że mogą kryć się obawy dotyczące traktowania pacjentów przez personel medyczny. Opieka nad chorym psychicznie to opieka nad cierpiącym człowiekiem i niesienie ulgi w cierpieniu. Lekarze i pielęgniarki których spotykałam na swojej drodze zawodowej tak postrzegali swoje zadanie. Proszę skontaktować się ze specjalistą w celu wyjaśnienia wątpliwości. Życzę wszystkiego dobrego

0

Witam Marcinie.
Proszę napisać,co to znaczy żle się czuję,gdyż skierowanie do szpitala wymaga podstaw,czyli wcześniejszej diagnozy.Z treści Twojego listu wydaje się,że cierpisz na zaburzenia z kręgu depresji,zatem w pierwszej kolejności zarejestruj się w poradni zdrowia psychicznego a nawet u lekarza pierwszego kontaktu,gdy to łatwiejsze i przedstaw swoje dolegliwości.Sama rozmowa z kompetentną osobą jest lecząca.Zatem nie czekaj.,bo samemu nie można sobie pomóc,człowiek,aby dobrze funkcjonować,powinien być w relacjach z innymi.Tak mamy wszyscy.
Co do szpitali,nie są to twory sprzed wieku,poza tym nie każdy wymaga hospitalizacji a w zamian,w takich przypadkach,jak Twój kieruje się do tzw.oddziałów dziennych,gdzie w określonych porach uczestniczy się w psychoterapii i jest pod kontrolą lekarza.Popytaj jednak dla własnego spokoju.Jestem przekonana,że dostaniesz pomoc najlepszę dla Ciebie.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty