Przebieg hospitalizacji na oddziale psychiatrycznym

Witam. Mam 18 lat i się coraz psychicznie źle czuje. Niedaje rady juz ze wszystkim. Rozmyślam pójść do szpitala psychiatrycznego i chcialbym zapytać czy jest aż tak strasznie w takich szpitalach? Pozdrawiam Marcin

Witam Pana,
nie pisze Pan , czy jest Pan pod opieką lekarza psychiatry i czego dotyczą Pana problemy...czy na pewno hospitalizacja jest konieczna?
Proszę Pana, żaden szpital nie jest przyjemnym miejscem i psychiatryczny nie jest wyjątkiem. Natomiast proszę zwrócić uwagę, że wszelkie informacje które pojawiają się w mediach, są związane zwykle z jakimś dramatycznym wydarzeniem , które w jakiejś placówce miało miejsce. Taki przekaz a codzienność na oddziale to dwie różne rzeczy. W Pana sformułowaniu "aż tak strasznie" , domyślam się że mogą kryć się obawy dotyczące traktowania pacjentów przez personel medyczny. Opieka nad chorym psychicznie to opieka nad cierpiącym człowiekiem i niesienie ulgi w cierpieniu. Lekarze i pielęgniarki których spotykałam na swojej drodze zawodowej tak postrzegali swoje zadanie. Proszę skontaktować się ze specjalistą w celu wyjaśnienia wątpliwości. Życzę wszystkiego dobrego

Witam Marcinie.
Proszę napisać,co to znaczy żle się czuję,gdyż skierowanie do szpitala wymaga podstaw,czyli wcześniejszej diagnozy.Z treści Twojego listu wydaje się,że cierpisz na zaburzenia z kręgu depresji,zatem w pierwszej kolejności zarejestruj się w poradni zdrowia psychicznego a nawet u lekarza pierwszego kontaktu,gdy to łatwiejsze i przedstaw swoje dolegliwości.Sama rozmowa z kompetentną osobą jest lecząca.Zatem nie czekaj.,bo samemu nie można sobie pomóc,człowiek,aby dobrze funkcjonować,powinien być w relacjach z innymi.Tak mamy wszyscy.
Co do szpitali,nie są to twory sprzed wieku,poza tym nie każdy wymaga hospitalizacji a w zamian,w takich przypadkach,jak Twój kieruje się do tzw.oddziałów dziennych,gdzie w określonych porach uczestniczy się w psychoterapii i jest pod kontrolą lekarza.Popytaj jednak dla własnego spokoju.Jestem przekonana,że dostaniesz pomoc najlepszę dla Ciebie.
Pozdrawiam.