Leczenie psychiatryczne i urojona ciąża

Moja siostra leczy sie u psychiatry od okolo 3 lat. ma 44 lat miesiaczka sie opoznila i ciagle myli ze jest w ciazy lekarze twierdza odwrotnie ale im nie wierzy. Maz i dzieci nie chca z nia rozmawiac on placze trzesie sie i w ukryciu rozmawia ze mna i mama.Nic do niej nie dociera jest w ciazy a na dodate boi sie ze dziecko moze byc jakies chore poniewaz ginekolg nie stwierdzil ciazy i dal hormony na jej wywolanie.Psychiatra proponowal szpita ale jej maz i dzieci wstydza sie i trzymaja ja w domu

Osoba cierpiąca na opisywane zaburzenia wymaga bezdyskusyjnej interwencji psychiatrycznej. Jeśli zdecydowałaby się na współpracę z psychiatrą możliwe byłoby leczenie ambulatoryjne, ale jedynie pod warunkiem zastosowania się do zaleceń w tym farmakoterapii. W razie słabej współpracy ze strony osoby z zaburzeniami psychicznymi uważam, że hospitalizacja będzie niezbędna. Proszę zastanowić się czy wstyd jest wytłumaczeniem dla braku pomocy osobie głęboko cierpiącej, której świat ulega rozpadowi. Przedstawione objawy sugerują rozpoznanie psychozy, ale by postawić ostateczną diagnozę potrzebne jest dokłądne badanie psychiatryczne. W razie potwierdzenia się zaburzeń psychotycznych lub głębokich zaburzeń nastroju włączenie odpowiednich leków w istotnym stppniu poprawi funkcjonowanie pacjentki.

Trudno uwierzyć, że pójście do szpitala psychiatrycznego w obecnych czasach nadal może stanowić powód do wstydu! Wydawać by się mogło, że mamy ten etap dawno za sobą.
Pani siostra jest ciężko chora i wymaga intensywnego leczenia. Jeżeli lekarz kieruje do szpitala to nie można z tym dyskutować. Proszę pomyśleć jaki będzie "wstyd" jeżeli ta historia skończy się tragicznie.