Jakie prawa ma rodzic podczas leczenia psychiatrycznego dziecka?

mam duzy problem dziecko 16 lat trafila do szpitala psychiatrycznego po probie samobojczej w maju po 3miesiacach zostala wypisana.We wrzesniu trafila ponownie po kolejnej probie miala wyjsc na swieta do domu ale na przepustce znow chciala popelnic samobojstwo.Lekarz chce skierowac ja bez zgody rodzicow na przymusowe leczenie do osrodka sadowego ,po swietach na nia nakrzyczala dziecko jes caly czas na korytarzu nie moze nigdzie chodzic pani doktor poniza ja przy wszystkich dziecko czuje sie zastraszone dzwoni do mnie z placzem,jakie mam prawa jako rodzic.Dziecko ostatnio czuje sie coraz lepiej az do momentu przyjscia po swietach pani dr.Ma zaburzenia osobowosci nie ma zadnej innej choroby psychicznej ,blagam o pomoc corobic-zrozpaczona matka

Witam,

opisuje Pani problem bardzo chaotycznie, dziewczynka w okresie adolescencji przejawia zaburzenia suicydalne, co jest przyczyną? Wskazane jest ukierunkowane leczenie, zwykle problemy psychologiczne kształtują się pod w pływem socjalizacji, czyli relacji z osobami bliskimi, rówieśnikami. jedno jest pewne dziewczynka potrzebuje specjalistycznego wsparcia i leczenia.

Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie, jeżeli to co Pani pisze jest prawdą to bardzo bardzo dziwny szpital.
Niestety nie wiem jakie ma Pani prawa powinna Pani spytać pilnie adwokata.
Z drugiej strony próby samobójcze są bezpośrednim zagrożeniem życia, więc wp tym
wypadku niewypisanie ze szpitala psychiatrycznego jest uzasadnione.

Prawdopodobnie dziecko ma ciężką depresję - stąd te próby smobójcze. Naturalnie to tylko przypuszczenie, a nie diagnoza. Problem polega na tym, że jednym z symptomów ciężkiej depresji jest apatia, Medykamentacja chorego powoduje często, że nabiera on motywacji i siły do tego aby ponownie sprobować popenłić samobójstwo.. Dlatego lekarze wolą chorego "przytrzymać" dłużej w szpitalu.
Akurat w taki przypadku uważam to za słuszne. .
Ale Szpital sądowy ? czy dziecko jest młodocianym przestępcą ?
Radziłbym poradzić się adwokata i przenieść dziecko do innego szpitala co ze wzgleędu na panujące w opisannym przez Panią szpitalu stosunki jest ze wszech miar uzsadnione.Jednak pozostawiłbym na razie dziecko w szpitalu.
Pozdrawiam