Czy to możliwe, że choruję przez tyle lat i nie byłam w szpitalu?

Od 2016 roku mam stwierdzoną schizofrenię paranoidalną biorę leki zalaste . Czy możliwe jest żebym na to chorowała czyli 7 lat i nigdy nie byłam na tą chorobę w szpitalu psychiatrycznym, chodzę tylko na wizyty do poradni zdrowia psychicznego raz na 2 miesiące . Z tego co wiem to chorzy często trafiają a przynajmniej raz byli na tom chorobę w szpitalu psychiatrycznym.
KOBIETA, 30 LAT 11 miesięcy temu

Współczesny model leczenia psychiatrycznego odchodzi od hospitalizacji w oddziałach psychiatrycznych- jedynie kiedy zachodzi taka niezbędna konieczność. Większość chorób psychicznych może być z powodzeniem leczona ambulatoryjnie, najlepiej w środowisku pacjenta uwzględniając oprócz leczenia farmakologicznego oddziaływania terapeutyczne (w poradni lub w warunkach oddziału dziennego). Zalasta (olanzapina) to bardzo skuteczny lek przecipsychotyczny który właśnie może uchronić przed koniecznością hospitalizacji.